Кавалери на Военния орден „За храброст”

Велик магистър Н. В. Цар Борис ІІІ

І Степен

За Руско-Турската война 1877 - 1878 г.

А/ Българи:

Знамето на 3-та Радомирска дружина /Самарското знаме/
Княз Александър Батенберг

Б/ Иностранци:

Александър ІІІ – Руски император
Милан І – Сръбски крал
Никола І – Черногорски княз
Карол І – Румънски крал
Михаил Николаевич – Руски велик княз
Николай Николаевич – старши – Руски велик княз
Генерал – фелдмаршал – ЙлД. Гурко
Генерал-фелдмаршал Ф. Радецки

За Смутното време 1885 – 1887 г.

Стефан Стамболов
Георги Живков
Полковник Сава Муткуров

За Войната 1915 - 1918 г.

Вилхелм ІІ – Император германски
Франц Йосиф ІІ – Император австро-унгарски
Мехмед V – Султан на Турция
Карл – Император Австро-унгарски
Генерал-фелдмаршал Август фон Макензен
Генерал-фелдмаршал фон Хинденбург
Генерал-фелдмаршал Евгений Австрийски
Генерал-фелдмаршал принц Людовик Баварски
Генерал от пехотата Принц Фридрих Вилхелм Пруски
Генерал-фелдмаршал Херцог АлбрехтВюртенмбергски
Генерал от пехотата Ерих фон Фалкенхайм
Генерал-фелдмаршал Конрад фон Хьоцендорф
Генерал-фелмаршал ерцхерцог Фридрих Австрийски
Енвер паша
ІІ Степен

За Руско-Турската война 1877 - 1878 г.

Иностранци:

Николай Николаевич – младши – Руски велик княз
Владимир Александрович
Людовик ІV – Херцог Хесенски
Александър – Княз Хесенски
Генерал Н. Столетов
Генерал О. Грипенберг
Генерал М. Драгомиров
Генерал А. Куропаткин

За Сръбско-Българската война 1885  г.

Полковник Данаил Николаев
Капитан Рачо Петров
Майор константин Никифоров
Капитан Олимпий Панов

За Балканската война 1912-1913 г.

А/ Българи:

Генерал-лейтенант  Михаил Савов
Генерал-лейтенант  Иван Фичев
Генерал-лейтенант  Васил Кутинчев
Генерал-лейтенант  Никола Иванов
Генерал-лейтенант Радко Димитриев
Генерал-майор Стефан Тошев
Генерал-лейтенант Вичо Диков
Генерал-майор Георги Тодоров
                    
Б / Иностранци:

Воевода Степан Степанович

За Войната 1915 - 1918 г.

А/ Българи:

Генерал-лейтенант   Никола Жеков
Генерал-лейтенант Климент Бояджиев
Генерал - лейтенант Иван Колев
Генерал- лейтенант Никола Рибаров
Генерал-лейтенант Христо Недялков
Генерал- лейтенант Владимир Вазов
Генерал –лейтенант Янко Драганов
Генерал-лейтенант Стефан Нерезов

Б/ Иностранци:

Ерцхерцог Карл Франц Йосиф – Австро-унгарски престолонаследник
Генерал от инфантерията Ерих Лудендорф
Артур барон Арц
Генерал от артилерията Макс фон  Галвиц
Генералот кавалерията Лиман фон Зандерс
Вице-адмирал Вилхелм Сушон

ІІІ Степен – І Класа

За Войната 1915 - 1918 г.
 
А/ Българи:

Борис Княз Търновски
Генерал-лейтенант  Атанас Назлъмов
Генерал-лейтенант Тодор Кантарджиев
Генерал –майор Асен Николов
Генерал-майор Иван Колев
Генерал-майор Георги Абаджиев
Генерал-майор Стефан Нерезов
Генерал-лейтенант С. Савов
Генерал-майор Иван Златанов
Генерал-майор Иван Пашинов
Генерал-майор Александър Протогеров
Полковник Георги Бошнаков
Полковник Петър Ганчев
Полковник Иван Луков
Полковник Стефан Тасев
Полковник Тодор Нейков
Полковник Стоян Радойков
Полковник Владимир Вазов
Полковник Стефан Попов
Полковник Стоян Богданов
Полковник Христо Недялков
Полковник Иван Червенаков

Б / Иностранци:

Карл Едуард – Херцог Сакс Кобург Готски
Бетман Холвег – Германски канцлер
Генерал-майор Г. Танцош – Австро-унгарски военен аташе
Рихард Хенч
Камил Тиери
Евалд фон Масов

ІІІ Степен – ІІ Класа

А/ Българи:

За Руско-Турската война 1877- 1878 г.

Капитан Данаил Николов – Командир на Българското опълчение

За Сръбско-Българската война 1885  г.
 
Ротмистър Атанас Бендерев – Начаник на дясното крило на Сливнишката позиция
Капитан Върбан Върбанов – флигел адютант Н.В. Княза
Майор А. Гуджев – Командир на Западния корпус
Капитан Вичо Диков – Командир на 7-ми пехотен Преславски полк
Капитан Марин Маринов – Командир на 3-ти пехотен Бдински полк
Капитан Коста Паница – Началник на партизански отряд
Капитан Ст. Паприков -  Началник-щаб на Западен корпус
Капитан Никола Петров – Командир на 4-ти пехотен Плевенски полк
Капитан Христо Попов – Командир на 1-ви пехотен Софийски полк
Капитан Михаил  Савов . Началник на отделен щаб на армията
Капитан Атанас Узунов – Началник Северен отряд

За Балканската война 1912-1913 г.

Н. В. Цар Борис ІІІ

А

Полковник  Георги Абаджиев  - Командир на 1-ва бригада от 5-та пехотна Дунавска дивизия
Подполковник Йордан Антонов – Командир на 66-ти пехотен полк

Б

Генерал-майор Климент Бояджиев – Началник на 4-та пехотна Преславска дивизия
Генерал-майор Стою Брадистилов – Началник на 10-та пехотна Беломорска дивизия
Полковник Стефан Богданов – Командир на 3-ти Артилерийски полк
Полковник Панайот Бърнев – Командир на 6-ти пехотен Търновски полк
Полковник Пейо Банов – Командир на 14-ти пехотен Македонски полк
Майор Теню Бойдев – Командир на дружина от 23-ти пехотен Шипченски полк

В


Генерал-майор Георги Вазов – Началник на Източния сектор на обсадата на крепостта Одрин
Подполковник Владимир Вазов – Командир на 4-ти Артилерийски полк
Полковник Васил Воденичаров – Командир на 52-ри пехотен Моравски полк
Полковник Вълка Василев – Командир на 16-ти пехотен Ловчански полк
Подполковник Петър Вакарелов – Командир на дружина от 39-ти пехотен Беломорски полк

Г

Генерал-майор Никола Генев – Началник на Македоно-Одринското опълчение
Генерал-майор Спас Георгиев – Командир на 3-та Бригада от 7-ма пехотна Рилска дивизия
Генерал-майор Григор Грънчаров – Командир на бригада от 9-та пехотна Плевенска дивизия
Генерал-майор Димитър Гешев – Началник на 2-ра пехотна Тракийска дивизия
Полковник Рашо Георгиев – Командир на 34-ти пехотен Троянски полк

Д

Полковник Васил Делов – Началник на отряд от2-ра бригада на 2-ра пехотна Тракийска дивизия
Капитан ІІ ранг Димитър Добрев – Флот

Ж

Полковник Никола Желявски - Командир на 1-ва бригада от 1-ва пехотна Софийска дивизия
Полковник Никола Жеков – Началник-щаб на Втора армия
Полковник Константин Жостов – Началник-щаб на Трета армия

З

Полковник Атила Зафиров – Командир на 26-ти пехотен Пернишки полк
Полковник Кръстю Златарев – Командир на 29-ти пехотен Ямболски полк
Полковник Стоян Загорски – началник на обсадната артилерия на Втора армия

И

Полковник Никола Иванов – Командир на 3-та бригада на 5-та пехотна Дунавска дивизия
Полковник Божко Икономов -  Началник-щаб на 4-та пехотна Преславска дивизия

К

Генерал-майор Стилиян Ковачев – Началник на 2-ра пехотна Тракийска дивизия
Генерал-майор Димитър Кирков – Началник на 8-ма пехотна Тунджанска дивизия
Полковник Димитър Каданов – Командир на 9-ти Артилерийски полк
Полковник Христо Кушев – Началник на артилерията на Втора армия
Полковник Панталей Киселов – Командир на 8-ми пехотен Приморски полк
Полковник Коста Каварналиев – Началник-щаб на 4-та пехотна Преславска дивизия
Полковник Гиню Кърджиев – Командир на 2-ра бригада от 8 –ма пехотна Тунджанска дивизия
Полковник Иван Колев – Временен Началник-щаб на Трета армия
Полковник Никола Крунев – Командир на 2-ри пехотен Искърски полк
Подполковник Петър Калканджиев – Командир на дружина от 51-ви пехотен Вардарски полк
Подполковник Лазар Козаров – Командир на дружина от 5-ти пехотен  Дунавски полк
Майор Павел Коняров – Командир на дружина от 39-ти пехотен Солунски полк
Майор Михаил Янков Каридов – Старши адютант в щаба на 7-ма пехотна Рилска дивизия

Л

Подполковник Иван Луков – Началник-щаб на 1-ва пехотна Софийска дивизия

М

Генерал-майор Кръстю Маринов – Началник на Видинската крепост
Полковник Георги Митов – Командир на 3-та бригада на 2-ра пехотна Тракийска дивизия
Полковник Георги Манов – Командир на 5-ти Артилерийски полк
Полковник Тодор Митов – Командир на 3-та бригада на 7-ма пехотна Рилска дивизия
Полковник Стефан Манов – Командир на 13-ти пехотен Рилски полк
Подполковник Генко Мархолев – Командир на Лейбгвардейския конен полк
Полковник Георги Марчин – Командир на 1–ва бригада на 8-ма пехотна Тунджанска дивизия

Н

Генерал-майор Атанас Назлъмов – Началник на Кавалерийската дивизия
Полковник Калин Найденов – Помощник-инспектор на артилерията в  Щаба на Действащата армия
Полковник Стефан Нерезов – Началник на Оперативно отделение в Щаба на Действащата армия
Полковник Христо Недялков – Командир на 24-ти пехотен Черноморски полк
Подполковник Стефан Николов – Командир на 1-ва бригада на Македоно-Одринското опълчение

П

Генерал-майор Иван попов – Командир на 2-ра бригада на 1-ва пехотна Софийска дивизия
Полковник Христо Паков – Командир на 2-ра бригада на 6-та пехотна Бдинска дивизия
Полковник Христо Попов – Командир на 2-ра бригада на 9-та пехотна Плевенска дивизия
Полковник Васил Петев – Началник на 1-ва бригада на 10-та пехотна Беломорска дивизия
Полковник Асен Пападопов – Началник-щаб на Първа армия
Полковник Иван Попов – Командир на 49-ти пехотен полк
Полковник Иван Пачев – Командир на 3-та бригада на 8-ма Тунджанска дивизия
Полковник Иван Пашинов – командир на 23-ти пехотен Шипченски полк
Полковник Иван петров – Командир на 5-ти пехотен Дунавски полк
Подполковник Никола Писаров – командир на дружина от 24-ти пехотен Черноморски полк
Подполковник Александър Протогеров – Командир на 3-та бригада на Македоно-Одринското опълчение

Р

Полковник Станчо Радойков – Командир на 36-ти пехотен Козлодуйски полк
Полковник Димитър Русчев – командир на 2-ри Артилерийски полк
Полковник Никола Рибаров – Командир на 2-ра бригада на 3-та пехотна Балканска дивизия
Полковник Васил Райнов – Командир на 7-ми Артилерийски полк
Полковник Петър Рашков – командир на 30-ти пехотен Шейновски полк

С

Генерал-майор Иван Сарафов – Началник на 3-та пехотна Балканска дивизия
Генерал-майор Радой Сираков – Началник на 9-та пехотна Плевенска дивизия
Полковник Петър салабашев – Командир на 1-ва Конна бригада
Полковник Владимир Серафимов – Командир на 21-ви пехотен Средногорски полк
Полковник Андрей Симеонов – Командир на 50-ти пехотен полк
Полковник Сава Савов – Командир на 22-ри пехотен Тракийски полк
Подполковник Димитър Свинаров – Командир на 1-ви Сборен полк на Кърджалийския отряд
Подполковник Михаил Сапунаров –Командир на дружина от 48-ми пехотен полк

Т

Генерал-майор Стефан Тошев – Началник на 1-ва пехотна Софийска дивизия
Гнерела-майор Православ Тенев – Началник на 6-та пехотна Бдинска дивизия
Генерал-майор Георги Тодоров – Началник на 7-ма пехотна Рилска дивизия
Полковник Петър Тантилов – Началник на артилерията на Трета армия
Полковник Александър Танев – Командир на Сборната Конна бригада
Полковник Стефан Тасев – Командир на 12-ти пехотен Балкански полк
Полковник Георги Танев – Командир на 3-ти пехотен Бдински полк


У

Полковник Марин Узунов – Командир на 51-ви пехотен Вардарски полк

Ф

Полковник Стоян Филипов – Командир на 41-ви пехотен полк

Х

Генерал-лейтенант Павел Христов  - Началник на 5-та пехотна Дунавска дивизия

Ц

Генерал-майор Панталей Ценов – Началник на артилерията в Щаба на Действащата армия
Генерал-майор Васил Царковски  - Командир на 3-та бригада на 4-та пехотна Преславска дивизия
Полковник Иван Ценков – Командир на 28-ми пехотен Сремски полк

Ч

Полковник Спас Чилингиров – Командир на 2-ра бригада на 7-ма пехотна Рилска дивизия
Полковник Манол Чакъров – Командир на 33-ти пехотен Доростолски полк
Подполковник Иван Червенков  - Командир на дружина в 1-ви пехотен Софийски полк

Ю

Полковник Христо Юрданов – Командир на 7-ми пехотен Преславски полк

Я

Полковник Георги Янков –Временно командир 10-ти пехотен Родопски полк

За Войната 1915 - 1918 г.

А

Подполковник  Марко Андреев – Началник-щаб на 3-та пехотна Балканска дивизия
Старши подофицер Тодор Александров – ВМОРО
Полковник Стефан Акрабов – командир от 13-ти Артилерийски полк
Полковник Петър Атанасов – Командир на 1-ва пехотна бригада

Б
Подполковник Иван Бочев – Командир на 44-ти пехотен Тунджански полк
Полковник Христо Бурмов – Командир на 3-та бригада на 7-ма пехотна Рилска дивизия
Поручик Христо Баев – Взводен командир в 23-ти пехотен Шипченски полк
Полковник Димитър Бошнаков – Командир на 2-ра бригада на 9-та пехотна Плевенска дивизия
Полковник Иван Бончев – Командир на 3-та бригада на 9-та Плевенска пехотна дивизия
Майор Асен Буков – Командир на дружина
Полковник Христо Бояджиев – Командир на 3-та бригада на 8-ма пехотна Тунджанска дивизия
Майор Михаил Бакърджиев – Командир на дружина от 28-ми пехотен Сремски полк
Подполковник Делю Бъчваров – Командир на дружина от 27-ми пехотен Чепински полк
Подполковник Денчо Бояджиев – Командир на артилерийско отделение от 6-ти Артилерийски полк
Капитан Никола Бозаджиев – Командир на рота в 11-ти пехотен Сливенски полк
Подполковник Иван Бангеев – Командир на 32-ри пехотен Загорски полк
Майор Димитър Ботев – Командир на дружина от 12-ти пехотен Балкански полк
Подполковник Никола Бакърджиев – Командир на дружина от 1-ви пехотен Софийски полк
Майор Нешо Берберов- Командир на дружина от 6-ти пехотен Търновски полк

В

Подполковник Иван Вълков – Началник на Оперативно отделение в Щаба на Първа армия
Поручик Велизар Велизаров – Командир на рота в 20-ти пехотен Добруджански полк
Подпоручик Димитър Владков – Командир на рота в 23-ти пехотен Шипченски полк
Полковник Иван Върбанов – Командир на 3-та бригада на 8-ма пехотна Тунджанска дивизия
Полковник Атанас Вапцаров – Командир на 1-ва бригада на 3-та пехотна Балканска дивизия
Майор Юрдан Васков – Командир на дружина от 54-ти пехотен Битолски полк
Подполковник Танко Витанов – Командир на дружина от 56-ти пехотен Велешки  полк
Полковник Иван Ватев – Командир на 8-ми Артилерийски полк
Капитан Васил Вариклечков – Командир на батарея от 8-ми Артилерийски полк
Поручик Христо Владиков – Командир на батарея от 18-ти Артилерийски полк
Подполковник Славейко Василев – Началник на Отделение в Щаба на Трета армия

Г

Полковник Петър Ганчев – Прикрепен към Германската Главна квартира
Майор Кимон Георгиев – Командир на дружина в 44-ти пехотен Тунджански полк
Подполковник  Георги Генчев – Командир на 4-ти пехотен Македонски полк / по-късно  62-ри пехотен полк /
Поручик Васил Гавазов – Командир на рота от 63-ти пехотен полк / бивш 5-ти пехотен Македонски полк/
Подполковник Георги Георгиев – Командир на дружина от 25-ти пехотен Драгомански  полк

Д

Полковник Александър Димитров – Началник-щаб на 1-ва пехотна Софийска дивизия
Капитан Иван Дипчев – Командир на рота в 41-ви пехотен полк
Подполковник Петър Дренски – Командир на дружина в 29-ти пехотен Ямболски полк
Поручик Иван Димитров – Командир на рота в 29-ги пехотен Ямболски полк
Полковник Владимир Данев – Командир на 2-ри пехотен Искърски полк
Подполковник Борис Дрангов  - Командир на 5-ти пехотен Македонски полк / по-късно 63-ти пехотен полк /
Полковник Марин Друмев – Командир на 14-ти  Артилерийски полк
Майор Петър Дошкинов – Командир на артилерийско отделение от 20-ти Артилерийски полк
Майор Димитър Димов – Командир на дружина от 11-ти пехотен Сливенски полк
Капитан Васил Дончев – Командир на дружина от 12-ти пехотен Балкански полк
Капитан Георги Делчев – Командир на рота от 55-ти пехотен Охридски полк
Подполковник Петър Дървингов – Началник на Моравската Военно-инспекционна област
Генерал-лейтенант Янко Драганов – Началник на 1-ва пехотна Софийска дивизия
Полковник Атанас Добрев – Командир на 1-ви полк от  1-ва  Отделна бригада
Майор Константин Димитров – Командир на дружина от 6-ти пехотен Търновски полк
Поручик Атанас Димчев – Командир на рота от 6-ти пехотен Търновски полк

Ж

Полковник Никола Жабински – Командир на 51-ви пехотен Вардарски полк
Полковник Константин Живков – Командир на 30-ти пехотен Шейновски полк

З

Полковник Тодор Златев – командир на 25-ти пехотен Драхомански полк
Поручик Петър Занков – Командир на рота в 54-ти пехотен Битолски полк
Капитан Петко Златев – Началник-щаб на 3-та бригада на 6-та пехотна Бдинска дивизия

И

Майор Теодор Иванов – командир на дружина от 13-ти пехотен Рилски полк
Полковник Димитър Икономов -  Командир на 57-ми пехотен полк
Поручик Петър Иванов – Командир на рота в 81-ви пехотен полк
Майор Жечко Иванов  - Командир на артилерийско отделение от 14-ти Артилерийски полк
Полковник Владимир Икономов -  Командир на Командир от 1-ви Артилерийски полк
Подполковник Стефан Илиев – Командир на 15-ти пехотен Ломски полк

Й

Подполковник Стефан Йосифов – командир на 32-ри пехотен Загорски полк

К

Майор Петър Карадимов – Командир на дружина в 6-ти пехотен Търновски полк
Полковник Димитър Кацаров – Командир на Артилерийска бригада на 1-ва пехотна Софийска дивизия
Полковник Георги Кукурешков – командир на 1-ви Артилерийски Гаубичен полк
Подполковник Илия Кантарджиев – Командир на дружина  от 11-ти пехотен Сливенски полк
Капитан Захари Кондаков – Командир на батарея в 6-ти Артилерийски полк
Полковник Кръстю  Киров – командир на 13-ти пехотен Рилски полк
Полковник Тодор  Комсиев – командир на 14-ти пехотен Македонски полк
Полковник  Григор Кюркчиев – Командир на 2-ра бригада на 11-та пехотна Македонска дивизия
Подполковник Георги Кузманов – Командир на дружина от 6-ти пехотен Търновски полк
Капитан Петър Куюмджиев – Командир на батарея от 14-ти Артилерийски полк
Полковник Никола Каблешков – Командир на 9-ти Артилерийски полк
Подполковник Иван Кърджиев – Командир от 17-ти Артилерийски полк
Полковник Иван Китайков – Командир на 6-ти Артилерийски полк
Подполковник Димитър Карадимов – Командир от 12-ти Артилерийски полк
Подполковник Атанас Каишев – Началник-щаб на 8-ма пехотна Тунджанска дивизия
Подполковник Васил Кабакчиев – Командир на дружина от 23-ти пехотен Шипченски полк
Подполковник Атанас Арнаудов – Командир на дружина от 55-ти пехотен Охридски полк
Подполковник Христо Кирков – Командир от 8-ми Артилерийски полк
Капитан Тодор Козаров – Командир на батарея от 8-ми Артилерийски полк
Капитан Георги Консулов – Командир на батарея от 8-ми Артилерийски полк

Л

Полковник Петър Лазаров – Командир на 29-ти пехотен Ямболски полк
Подполковник Велизар Лазаров – Командир на 1-ви пехотен Софийски полк

М

Генерал от кавалерията Петър Марков – Генерал-адютант на Н. В. Царя
Майор Никола Михайлов – Командир на дружина от 50-ти пехотен полк
Полковник Димитър Мустаков – Началник-щаб на 9-та пехотна Плевенска дивизия
Полковник Иван Марков -  Командир на 2-ра Армейска пехотна бригада
Полковник Пано Маринов – Командир на 24-ти пехотен Троянски полк
Капитан Константин Маринополски  - Командир на дружина от 54-ти пехотен Битолски полк
Подполковник Александър Манолов – Началник-щаб на 11-та пехотна Македонска дивизия
Майор Гурко Мархолев – Командир на дружина от 9-ти пехотен Пловдивски полк
Майор Иван Марков – Командир на дружина от 46-ти пехотен полк
Полковник Петър Манев – Командир на 3-та бригада на 6-та пехотна Бдинска дивизия
Майор Георги Мерджанов – Командир на дружина от 30-ти пехотен Шейновски полк
Подполковник Слави Магеранов – Командир на 55-и пехотен  Охридски полк
Майор Иван Миликлиев – Командир на дружина от 1-ви пехотен Софийски полк
Майор Димитър Митов – Командир на дружина от 5-ти пехотен Дунавски полк

Н

Подполковник Дянко Неделчев – Командир на артилерийско отделение в 4-ти Артилерийски полк
Подполковник Христо Нерезов – Командир на дружина от 30-ти пехотен Шейновски полк
Капитан Виктор Найденов – Командир на батарея от 14-ти Артилерийски полк
Капитан Недю Недев – Командир на рота в 83-ти пехотен полк
Полковник Тодор Нейков – Командир на 33-ти пехотен Свищовски полк
Подполковник Константин Николов – Началник-щаб на 1-ва бригада на 6-та пехотна Бдинска дивизия
Полковник Иван Недков – командир на дружина от 3-ти пехотен Бдински полк
Капитан Васил Николов – Командир на рота от 6-ти пехотенТърновски полк
Капитан Тодор Новаков – Командир на рота от 6-ти пехотен Търновски полк
Капитан Петър Наумов – Командир на рота от 6-ти пехотен Търновски полк

О

Поручик Барбар Отон – Командир на рота от 25-ти пехотен Драгомански полк

П

Майор Петър Попов – Командир на дружина от 46-ти пехотен полк
Полковник Стефан Панайотов – Командир на 3-та бригада на 5-те пехотна Дунавска дивизия
Полковник Константин Попов – Командир на 33-ти пехотен Доростолски полк
Ротмистър Павел Пупешков – Командир на ескадрон на 5-ти Конен полк
Полковник Георги Панев – Командир на 4-ти пехотен Плевенски полк
Майор Петър Падарев – Командир на дружина от 4-ти пехотен Плевенски полк
Полковник Стоян Пушкаров – Началник Артилерията на Втора армия
Полковник Васил Петров – Командир на 7-ми Артилерийски полк
Майор Стефан Пейчев – Командир на дружина от 29-ти пехотен Ямболски полк
Майор Димитър Петров – Командир на дружина от 51-ви пехотен Вардарски полк
Подполковник Тодор Петров – командир на 88-ми пехотен полк
Подполковник Христо Паунов – Командир на6-ти пехотен Търновски полк
Подполковник Михаил Попов – Командир на 6-ти пехотен Търновски полк

Р
 
Полковник Иван Русев – Началник-щаб на Втора армия
Полковник Илия Раев – Командир на 28-ми пехотен Сремски полк
Капитан Антон Разстуканов – Командир на батарея от 8-ми Артилерийски полк
Капитан Александър Руменов – Командир на рота от 1-ви пехотен Софийски полк

С

Генерал-майор Алекси Стоянов – Флигел-адютант на Н. В. Царя
Подполковник Иван Сеизов – Командир на артилерийско отделение  в 1-ви Артилерийски Гаубичен полк
Подполковник Христо Селвелиев – Командир на дружина от 32-ри пехотен Загорски полк
Подпоручик Евстати Стоянов – Командир на батарея в 16-ти Артилерийски полк
Полковник Панайот Сантурджиев – Командир на 1-ва бригада на 7-ма пехотна Рилска дивизия
Полковник Никола Стайков – Командир на 17-ти Артилерийски полк
Майор Александър Стоянов – Командир на ескадрон  от 1-ви Конен полк
Полковник Васил Савов – Командир на 13-ти Артилерийски полк
Майор Стефан Сотиров – Командир на батарея от 6-ти Артилейски полк
Капитан Тодор Сотиров – Командир на батарея от 6-ти Артилерийски полк
Полковник Атанас Сарайдаров – Командир на 16-ти Артилерийски полк

Т

Полковник Иван Тантилов  - Прикрепен към Австро-унгарската Главна квартира
Майор Никола Тройчев – Командир на дружина от 51-ви пехотен Вардарски полк
Полковник Стоян Тороманов – Командир на 58-ми пехотен  Одрински полк
Майор  Христо Танушев – Командир на дружина  от 5-ти пехотен македонски полк
Подполковник Юрдан Тодоров – Командир на 44-ти пехотен Тунджански полк
Подполковник Дойно Токушев – Командир на 10-ти пехотен Родопски полк
Подполковник Васил Таслаков – Командир на 3-ти пехотен Бдински полк

У

Капитан Боян Урумов – Командир набатарея от 18-ти-Артилерийски полк

Ф
Майор Никола Фтичев – командир на дружина от 1-ви пехотен Софийски полк

Х

Майор Георги Христов – Командир на отделение във 2-ри Артилерийски полк
Полковник Никола Христов – Командир на 11-ти пехотен Сливенски полк
Поручик Иван Харлаков – командир на рота в 20-ти пехотен Добруджански полк


Ц
Полковник Марин Цанков – командир на 2-ра бригада на 1-ва пехотна Софийска дивизия
Полковник Александър Цветков – Командир на 1-ва бригада на 2-ра пехотна Тракийска дивизия
Ротмистър Христо Цанев  - Командир на  ескадрон от Лейбгвардейския Конен полк
Майор Александър Цанев -  Началник-щаб на 2-ра Конна бригада
Подполковник Иван Цанев – Командир на 25-ти пехотен Драгомански полк

Ч

Полковник Христо Чаракчиев – Командир на 2-ра бригада на 2-ра пехотна Тракийска дивизия

Ш

Капитан Димитър Шопов – Командир на рота в 29-ти пехотен Ямболски полк
Капитан Никола Шаранков – Командир на дружина от 29-ти пехотен Ямболски полк
Подполковник Васил Шишков – Командир на 15-ти пехотен Ломски полк

Ю


Подполковник Михаил Юруков – Командир на дружина от 13-ти Опълченски полк

Я

Полковник Никола Янакиев – Командир на 12-ти пехотен Балкански полк

 

Генерал-майор Петър Марков, командир на Лейб-Гвардейския конен полк
Генерал-майор Христо Попов - началник на дивизия.
Кръст "За храброст"
Полк. Христо Бурмов, командир на Седма Рилска дивизия
Колие на орден "Свети Александър", най-високото отличие на Княжество България
Кръст "За храброст"
Изложба на трофеи с пленено румънско знаме в една от залите на офицерското събрание в София
Откриване на художествена изложба в Берлин
Орден "За храброст"
Ген.-майор Пантелей Киселов. Командир на 4-та пехотна дивизия
Ген.-майор Константин Жостов. Командир на 7-ма пехотна дивизия през Балканската война. Началник на Щаба на войската през Първата световна война
Ген.-майор Янко Драганов. Началник на 1-ва пехотна Софийска дивизия
Ген. майор Георги Абаджиев. Началник на дивизия
Ген. Никола Жеков, главнокомандващ на Българската армия (1915 - 1918) по време на Първата световна война. Преглед на войските от 9-та пехотна Плевенска дивизия
Знак за едно раняване
Отличетелен знак "Българска пехота"
Знак "За 10-годишна отлична и безпорочна служба", принадлежал на цар Борис ІІІ
Ген.-майор Панайот Бърнев. Началник на 5-та пехотна Дунавска дивизия
Ген.майор Димитър Гешев, началник на 2-ра пехотна Тракийска дивизия
Ген.-майор Петър Тантилов. Участник в Сръбско-българската, Балканската, Междусъюзническата, Първата световна война. Началник на Македонската военноинспекционна област
Австрийският император Франц Йосиф
Награждаване с кръст за храброст
Полк. Икономов награждава с кръст за храброст войници от 57-и пехотен полк
Ген.-майор Иван Луков - началник-щаб на армията (1917 г.). Началник-щаб на І-ва пехотна Софийска дивизия. Началник на Военното училище
Генерал-майор Нерезов - началник на дивизия